Jaco Bay Apartamento Trilogia Hotell
Jaco Bay Apartamento Trilogia Hotell har utsikt över havet och ligger cirka 15 minuters gångavstånd från School of the World i Jacó. Gäster som bor på hotellet kan parkera sin bil på plats.
Detta hotell placeras inom ca 10 minuters promenad från centrum. Shoppingturister kommer att uppskatta närheten till Tico Pod Art House & Gifts (900 metres) och Passione Shopping Destination (1 km). Mirador De Jaco ligger ca 10 minuters bilresa bort, och busstationen Terminal Jaco - San Jose några minuters bilresa från boendet. Den närmaste flygplatsen är Tambor, ca 45 km från Jaco Bay Apartamento Trilogia Hotell.
Rummen har balkong och klädloge, samt te-/kaffebryggare för din bekvämlighet. De är möblerade med soffa och skrivbord. Dessutom finns det ljudisolerade fönster. I badrummen finns hårtork och handdukar samt en duschkabin, separat toalett och badkar.
När du bor på det här hotellet kan du välja mellan olika matställen i närheten, som Sunrise Breakfast, som ligger bara 550 meter bort, eller Bien Muchachos på 7 minuters gångavstånd.
- Lokala sevärdheter
- Planetarium Arcade533 km
- Horizon Church Jaco463 km
- School of the World911 km
- Frutas & Tablas833 km
- Super Multiahorro Jaco312 km
- Zukia Art Gallery437 km
- Teatro Jaco532 km
- Neo Fauna834 km
- Jaco Library and Learning Center465 km
- Flygplatser
- Tambor Flygplats45 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Torktumlare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
På rummet
- Sittgrupp
- Klädkammare
- Uteplats
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid Jaco Bay Apartamento Trilogia Hotell?
Gäster på Jaco Bay Apartamento Trilogia Hotell kan parkera sina fordon på gratis parkering. - ❓
Var placeras Jaco Bay Apartamento Trilogia?
Jaco Bay Apartamento Trilogia ligger bredvid Parque Johannes Dankers. - 💵
Hur mycket kostar det att boka ett rum på Jaco Bay Apartamento Trilogia Hotell?
Det genomsnittliga rumspriset på Jaco Bay Apartamento Trilogia är 206$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från Jaco Bay Apartamento Trilogia Hotell?
Det tar 10 minuter till fots att komma från Jaco Bay Apartamento Trilogia Hotell till centrum. - ✈
Hur långt är Tambor från Jaco Bay Apartamento Trilogia Hotell?
Mellan Tambor flygplats och Jaco Bay Apartamento Trilogia är det 45 km. - 🚎
Finns det någon kollektivtrafik bredvid Jaco Bay Apartamento Trilogia Hotell?
Den närmaste busshållplatsen är Parada frente Terminal, belägen inom 350 meter från Jaco Bay Apartamento Trilogia. - 🕌
Vilka är de populäraste sevärdheterna nära Jaco Bay Apartamento Trilogia Hotell?
Parque Johannes Dankers såväl som School of the World är bland landmärken som placeras nära Jaco Bay Apartamento Trilogia Hotell. - 🍹
Vilka restauranger nära Jaco Bay Apartamento Trilogia kan ni rekommendera?
Inom 400 meter från Jaco Bay Apartamento Trilogia kan du besöka restauranger Los Parceros och Wahoos Bar ^ Restaurant. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på Jaco Bay Apartamento Trilogia Hotell?
Gästerna på Jaco Bay Apartamento Trilogia Hotell måste checka ut vid 11:00.